środa, czerwca 11

Pajączki

No i idzie - a w sumie to przy tych temperaturach jest już - lato! Chciałoby się już pokazać zgrabne nogi aa tu jakieś pajączki się pokazują!

Pajączki. Tak potocznie mówimy na popękane małe naczynka krwionośne pod skórą, które tworzą taką jakby pajęczą sieć. Jeśli są zbyt kruche i mało elastyczne to pękają tworząc mikrowylewy. Nie jest to wprawdzie bardzo groźne ale mało estetyczne i na dłuższą metę wskazuje, że coś jest nie tak z naszymi żyłami.
 

Są osoby, które po prostu są na to narażone bardziej niż inne. Mają na przykład płytko unaczynioną warstwę podskórną i naczynka krwionośne są u nich bardziej widoczne. Ta dolegliwość pojawia się także z wiekiem, zależy od rodzaju pracy, odżywiania, dbania o higienę skóry i ogólną kondycję.

Warto więc zadbać o elastyczność naszych naczyń krwionośnych zawczasu. 

Do tego służą produkty z rutyną, witaminą C, diosminą, hesperydyną, escyną. 

O niektórych produktach już pisałam przy chorobach zakrzepicy.

Jeśli już się pojawią popękane żyłki to proponuje smarować te miejsca maścią z arniką lub z wyciągami z kasztanowca: escyną, trokserutyną, m.in.: Venescin, Esceven, Venożel, Venoruton.
A do tego zastosować doustnie jakiś preparat z rutyną np.: Venescin w tabl., Esceven, Cerutin, Rutinoscorbin, Venoruton tabl. itp.

Przy większych wylewach i tendencjach do żylaków warto zastosować już heparynę, która zapobiega zakrzepom i siniakom. 
Maści lub żele tj.: Lioton żel, Heparinum krem, Heparin Forte żel i inne.
Doustne preparaty regulujące prawidłowy przepływ żylny z dodatkiem diosminy, hesperydyny, np.: Detramax, Diosminex, Dih, Diohespan, Cyclo 3 Fort.

Leki te zapobiegają też opuchliznom, obrzękom i bolesnościom nóg. Nawet podczas upałów, długiej jazdy samochodem, autobusem czy kilkugodzinnym lotem. Dlatego warto się w nie zaopatrzyć przed dalekimi podróżami urlopowymi.

Maści smarujemy po 2 razy dziennie. Tableteczki przyjmujemy w zależności od zawartości składników ale przynajmniej raz dziennie.

I ruch!! Spacerki, bieganie, rowerki, gimnastyka, pływanie.

aptekareczka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz